Anglické jahody

Hodnocení:

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na „sběr jahod“ do Anglie. Zdá se, že rodina – otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když – jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Ráno však začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, plné tajných informací, maminka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je však vylidněná a žádné vlaky nejedou. Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho nějaký den zpoždění ani příliš netrápí. Toho srpnového rána se však radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a za pár okamžiků se otočí i život Tomáše, jeho rodiny a jeho přátel. Jejich osudy se dramaticky propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního rozhodnutí. Přijeli sem plnit rozkazy, aniž jim pořádně rozuměli a často ani netušili, jak moc poznamenávají životy lidí a země, kterou neznali a do níž je jednou v noci prostě poslali. Příběh filmu Anglické jahody se mohl odehrát vlastně v jakékoliv době, která se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem mladých lidí, kteří chtěli mít chvilku času na lásku, ale ocitli se v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě a obyčejně šťastném životě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.  Tento i ostatní youtube filmy bez registrace jsou zde pro Vás.

 

Režie: Vladimír Drha , Scénář: Martin Šafránek , Kamera: Vladimír Křepelka , Hudba: Tomáš Klus , Hrají: Alexej Bardukov, Ivan Lupták, Marie Štípková, Viktor Preiss, Pavla Tomicová, Nina Divíšková, Richard Zevel, Pier Orlandin, Miloslav Mejzlík, Vjačeslav Burlac, Sergej Gherciu, Alexandr Minajev, Vladimír Škultéty, Kateřina Burianová-Rajmontová, Karel Pospíšil, Vladimír Brabec, Filip Rajmont, Hana Holišová, Sandra Pogodová, Tomáš Klus, Milan Stehlík, Nela Boudová, Dagmar Bláhová, Jan Kuželka, Sergej Sanža, Eliška Boušková, Igor Orozovič, Klára Klepáčková, Anežka Rusevová, Hana Marie Maroušková, Jakub Tvrdík, Ivan Dejmal, Vladimír Drha, Karel Spěváček, Jiří Suchý z Tábora, Rostislav Novák ml.

Komentáře
imf, 28.09.2017
Nesympatická televizní nuda, kastrovaná při plném vědomí ústřední hereckou dvojicí (učebnicová letargie) a pidirozpočtem, který kulisy degraduje na úroveň vesnického divadelního představení. Ten film jde odnikud nikam a marně spoléhá na atraktivní pozadí srpna 1968... za okny (resp. v otravných černobílých vložkách) popojíždějí tanky a doma se brečí (staří), venku zas filozofuje (mladí). Na provaz je obojí, zvlášť když do repráku postopadesáté zazní ruská odrhovačka. Proč na to nejít? Důkaz místo slibů, Vláďa Drha tenhle skvost natočil v přestávce mezi sudým a lichým dílem VéKáVéček.
Copyright www.maxx-marketing.net