Bony a klid 2

Hodnocení:

Chceš bony, ňáký bony? Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat rychlý prachy, je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků...(Bontonfilm CZ)

 

Režie: Vít Olmer , Scénář: Vít Olmer , Kamera: Karel Fairaisl , Hudba: Ondřej Soukup , Hrají: Jakub Prachař, Gabriela Kratochvílová, Roman Skamene, Josef Nedorost, Jan Potměšil, Veronika Jeníková, František Švihlík, Miroslav Kopečný, Simona Chytrová, Ladislav Goral, Miloslav Halík, Otmar Brancuzský, Eva Zubíčková, Marika Procházková, Zdeněk Vencl, Michaela Bendová, Petr Grůša, Štěpán Benoni, Filip Cíl, Oldřich Hajlich, Josef Jelínek, Vladimír Procházka, Pavel Skřípal, Václav Drahotínský, Pavel Ponocný, Radek Bruna, Miroslav Kaman, Anna Polcarová, Přemysl Kubišta, Petr Semerád, Ivo Špes, Marek Lefner, Radek Jirgl, Jana Kiklhornová, Marie Bydžovská, Martha Olšrová, Ivan Herma, Růžena Havlová

Komentáře
NinadeL, 12.11.2017
Film Bony a klid 2 je bohužel stejná žumpa, jakou všichni očekávali. Bohužel? Sympatický je návrat tvůrců a herců, chytře užité jsou flashbacky, kupodivu to má i stejný feeling jako původní film, ale jako celek to funguje jen jako jeden velký videoklip, který s formátem celovečerního filmu nemá nic společného. Co mi ale zlomilo srdce je fakt, že Pepa Nedorost už není sexy, už je jenom fajn, ale jeho kouzlo je definitivně pryč. Jeníková, Potměšil a Skamene jsou ok, ale nejšílenější tečku tomu všemu dodala linka se Simonou Chytrovou, která měla raději zůstat jen u těch kostýmů.
Copyright www.maxx-marketing.net