Ranhojič

Hodnocení:

Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem.(Bontonfilm CZ)

 

Režie: Philipp Stölzl , Předloha: Noah Gordon (kniha) , Scénář: Jan Berger, Christoph Müller , Kamera: Hagen Bogdanski , Hudba: Ingo Frenzel , Hrají: Tom Payne, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez, Emma Rigby, Ben Kingsley, Elyas M'Barek, Fahri Yardim, Makram Khoury, Michael Marcus, Ramin Yazdani, Aaron Kissiov, Mohammad-Ali Behboudi, Sybille J. Schedwill, Wilfried Hochholdinger, Ercan Durmaz, Barbara Philipp, Claudia Fritzsche, Stanley Townsend, Michael Jibson, Irshad Panjatan, Sahin Eryilmaz, Michael Bornhütter, Mehdi Ouazzani, Richard Ridings, Peter Bankolé, Martin Hancock, Manuela Biedermann

Komentáře
Cervenak, 12.11.2017
Nečakane parádny historický film. Nemčúri sa riadne plesli po vrecku a ponúkajú niečo ako Kráľovstvo nebeské, akurát s ránhojičmi namiesto rytierov a operáciami slepáku namiesto streľby katapultov na hradby Jeruzalemu. Ale pozor, tá operácia slepáku je napínavejšia ako veľkolepé bojové scény. Príbeh je schematický, ale dokonale funkčný, veľmi svižne rozprávaný, plný emócií a zaplnený živými postavami v podaní dobrých hercov (Skarsgard vládne, Kingsley si vybral jednu zo svojich lepších chvíľok a dokonca aj Martinez im zdatne sekunduje). K tomu drahá výprava, skvostná kamera a fajn dialógy, ktoré sa neboja vtipu ani v situáciách typu "tak tu máme mor a všetci zomrieme". Veľmi, veľmi fajn.
Copyright www.maxx-marketing.net