Ro(c)k podvraťáků

Hodnocení:

Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšných filmů Snowboarďáci a Rafťáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů, kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie. Černá komedie o gangsterech amatérech je svým tématem i zpracováním poněkud odlišná od předchozích teenagerovských komedií. Využití komediálního žánru s akčními a kriminálními prvky je spolu s tématem filmu předpokladem, že by tento film mohl oslovit široké spektrum filmových diváků.(oficiální text distributora)

 

Režie: Karel Janák , Scénář: Karel Janák, Rudolf Merkner , Kamera: Martin Šácha , Hudba: Miroslav Chyška , Hrají: Jiří Mádl, Vojtěch Kotek, Martin Písařík, Václav Postránecký, Michael Beran, Kristýna Nováková-Fuitová, Klára Jandová, Radomil Uhlíř, Jan Hrušínský, Pavel Rímský, Václav Sloup, Liliana Malkina, Ema Jurková, Predrag Bjelac, Lucie Benešová, Tereza Voříšková, Robert Nebřenský, Petr Janda, Alexej Okuněv, Pavel Cejnar, Zuzana Šavrdová, Vladimír Kulhavý, Hynek Čermák, Robert Tyleček, Nikol Prokešová, Pavel Slabý, Ondřej Volejník, Věra Králová, Martin César, Michaela Flenerová, Jakub Volák, Carla Slepicka, Karel Dvořák

Komentáře
Malarkey, 12.11.2017
Karel Janák se rozjel a pokusil se diváka šokovat. Z příjemných i když trochu drzých snowborďáků a rafťáků dokázal udělat přeimidžovaný parchanty, kteří s jejich kapelou Podvraťáci obletují parkety, jenže není každé zlato co se třpytí. Netvrdím, že se to nedalo čekat, ale na druhou stranu Václav Postránecký jako mafián, to by nemusela být taková hovadina ne? Jenže je. Je ještě větší než jsem si vůbec mohl myslet. Ro(c)k podvraťáků je příběhově možná daleko horší jak nějací Experti, dejme tomu. Ten příběh je totiž natolik debilní, že se tomu člověk musí smát. Jenže fakt je, že pár scén na to dělaných zde opravdu je. Sice jich není příliš, ale přesto dokáží pobavit. Za rok natočit dva filmy je slušný výkon, ale natočit dva průměrné až podprůměrné filmy to hraničí spíš s drzostí vnutit divákovi něco, co se mu prostě nemůže líbit. Tak rádobyvtipnědrsný humor jsem snad nikdy neviděl. Nebo možná jo, v předešlých Janákových filmech, jenže tady je to dohnáno až do absolutního extrému. Očekávání bylo nulové, výsledek je očekávaný. Doufám, že už se nedočkám dalších filmů s podobnou tématikou. Máme tu tvýho čokla a mám tady taky svou kudlu a ty vysolíš rovný mega nebo ta kudla pošle tvýho čokla do salámu.
Copyright www.maxx-marketing.net