Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba

Hodnocení:

Petr studuje v Praze práva, Jakub tamtéž filozofii. Jsou nejlepší přátelé až do okamžiku, kdy jejich prázdninovou cestu po Slovensku zkříží romský mladík Imro. Imro miluje Eržiku, která se provinila proti odvěké tradici tím, že porušila slib věrnosti. Slib je zákon. Imro v záchvatu žárlivosti svou milou zabije. Čekají ho dva tresty. Jeden od většinové společnosti bílých, druhý od vlastní romské komunity. Petr a Jakub sledují z bezprostřední blízkosti Imrův tragický úděl a jejich názory na věc spravedlnosti a trestu se začínají diametrálně rozcházet. Akademická polemika přeroste posléze v zásadní konflikt životních postojů, který téměř zničí jejich přátelství. Na čí straně je pravda?(oficiální text distributora)

 

Režie: Drahomíra Vihanová , Scénář: Drahomíra Vihanová, Vladimír Vondra , Kamera: Juraj Šajmovič , Hudba: Emil Viklický, Ida Kelarová , Hrají: Gustav Řezníček, Adrian Jastraban, Zuzana Stivínová, Zuzana Šulajová, Marián Balog, Mária Kroščenová, Jolana Badžová, Theodora Remundová, Anton Vaculík, Václav Chalupa, Milan Bahul, Dušan Lenci, Tomáš Matonoha, Vladimír Jedľovský, Ivan Vyskočil, Luděk Eliáš, Jan Klusák, Karol Csino, Tomáš Bařina, Rudolf Krejčík, Gustáv Kyselica, Eugen Libezniuk, Viliam Polónyi, Ivo Pondělíček, Jan Révai, Adéla Špaljová, Stanislav Zeman, Michal Pavlata, Lucie Roznětínská, Martin C. Putna

Komentáře
Mylouch, 12.11.2017
Velké téma, které je bohužel scénáristicky rozpracované velmi průměrně. To, že chybí rozvinutí vedlejších postav, by se ještě dalo vysvětlit zaměřením na hlavní linii, ale bohužel i obsah a vedení dialogů jsou hodně neumělé a vedení herců má značné rezervy. Právní rovina je hodně skicovitě školometská. K pozitivům patří herecký typ Jastrabana, dávající celku svěžest, a syrová romská hudba bez kudrlinek.
Copyright www.maxx-marketing.net